۱۳۹۱ اسفند ۲۷, یکشنبه

درخواست خانواده 5 فعال بازداشتی از مردم کردستان: مارا در آزادی فرزندانمان یاری کنید


آسو نیوز: براساس خبرگزاری کمیته هماهنگی، خانواده 5 فعال بازداشتی به نام های علی آزادی، حامد محمودنژاد، بهزاد فرج الهی، سید خالد حسینی و وفا قادری در اطلاعیه ایی در مورد دستگیری فرزندان خود اعلام داشته اند، اینها کسانی هستند که تنها جرمشان دفاع از منافع کارگران است عزیزان ما به دستمزدهای زیر خط فقر معترضند. 
این در حالی است که صبح روز دوشنبه 21 اسفند، خانواده 5 فعال بازداشتی با تجمعی اعتراضی در مقابل اداره اطلاعات شهر سنندج خواهان آزادی فرزندان خود شدند.


بنا براین گزارش، ده ها نفر از نیروهای امنیتی برای متفرق کردن خانواده ها در محل حاضر بودن تا با اعمال فشار بر خانواده ها آنها را وادار به پایان دادن تجمع نمایند.
این در حالی است که به گفته یکی از شاهدان، چند تن از نیروهای انتظامی برای کنترل اوضاع در محل تجمع حاضر شدند، هر چه زمان می گذشت به جمع خانواده ها افزوده می شد به طوری که فشار خانواده ها اداره اطلاعات را ناچار کرد که به یکی از بازداشت شدگان اجازه دهد با بستگان خود تماس کوتاهی بگیرد؛ اما آنان به این هم راضی نشدند و همچنین بر آزادی فرزندانشان پافشاری کردند.

بنا به گفته های این شاهد عینی که نخواست نامش فاش گردد، وقتی اداره اطلاعات با مقاومت جمعیت روبرو شد با گسیل ده ها ماشین از نیروهای انتظامی و لباس شخصی محل را محاصره وهر دو باند خیابان شبلی را مسدود کرد واز جمعیت خواستند آنجا را ترک کنند. تجمع کنندگان ضمن تاکید بر آزادی هر چه سریعتر 5 فعال کارگری به نیروهای امنیتی و لباس شخصی اعلام کردند تا شما اینجا را ترک نکنید ما نیز در این محل خواهیم بود، که این مقاومت باعث شد نیروهای امنیتی ولباس شخصی عقب نشستند و خانواده ها در ساعات یک بعد از ظهر دسته جمعی محل را ترک کردند.
لازم به ذکر است که علی آزادی دیشب تماس تلفنی کوتاهی با همسرش داشته است؛ نامبرده در سلول انفرادی به سر می برد و به نظر می آید که در شرایط نامناسبی نیزقرار دارد.

روز 17 اسفند 5 فعال کارگری به نامهای علی آزادی، بهزاد فرج اللهی، حمید محمودنژاد، خالید حسینی، وفا قادری به اتهام برگزاری مراسم هشت مارس روز جهانی زن دستگیر و به اداره اطلاعات منتقل شده اند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر