۱۳۹۰ خرداد ۵, پنجشنبه

حداقل ۳۳ تن از شرکت کنندگان در مراسم بزرگداشت جانباختگان نقده بازداشت شدند


روز گذشته دو گروه از فعالین سیاسی و مدنی به دلیل شرکت در مراسم جانباختگان شهرستان نقده بازداشت شدند.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران گروه اول بازداشت شدگان که از اردبیل عازم این شهرستان بودند توسط نیروهای امنیتی و در ورودی شهر نقده بازداشت شدند.
اسامی برخی از بازداشت شدگان که پس از اتمام زمان مراسم آزاد شدند به قرار زیر است:
ارسال خبر: مازیار میمانم


آیدین ذاکری، حسن کریم‌زاده، سیامک میرزایی، نادر عزیزی، ولی آلیش‌زاده، مهدی اژدری به همراه هفت تن دیگر از فعالین آذربایجانی از جمله بازداشت شدگان هستند.
گروه دوم از بازداشت شدگان که موفق به شرکت در مراسم شدند پس از اتمام آن بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه منتقل شدند.
اسامی این فعالین به شرح ذیل است:
عباس لیسانی، ابراهیم رشیدی ساوالان، عسگر اکبرزاده، روزبه سعادتی، وحید فائزپور، مهرداد کرمی، افشین شهبازی، محمد احدی، صابر جهانی، حمید منافی نادارلی، محمد آخوندی چیخارلی، حمید جباری، علی خیرجو، علی پاکباز، جلیل تاری، یاشار پیری، کیان پیغامی، محمد اسکندر‌زاده و... از جمله این بازداشت شدگان‌اند که در مسیر بازگشت از مراسم بازداشت و به بازداشتگاه «۹پله ارومیه» منتقل شدند.
گفتنی است یک روز پیش از این نیز دو فعال دیگر به نامهای ابولفضل میرزاخانلی و محمود اوجاقلو که از شهرستان بهارستان واقع در جاده ساوه قصد شرکت در این مراسم را داشتند بازداشت شدند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر