۱۳۹۰ آبان ۳۰, دوشنبه

بازداشت يکی ديگر از اعضای اتحاديه دمکراتيک دانشجويان کرد


طی روزهای گذشته آرمان زمانی يکی ديگر از اعضای اتحاديه دمکراتيک دانشجويان کرد در سنندج بازداشت شد.
يک منبع آگاه به رادیوزمانه گفت: "آرمان زمانی روز جمعه ۲۰ آبان‌ماه پس از احضار توسط نيروهای امنيتی در سنندج بازداشت شد و تاکنون هيچ اطلاعی از محل نگهداری و اتهامات احتمالی اين فعال دانشجويی کرد در دست نيست."
آرمان زمانی هفتمين عضو اتحاديه دمکراتيک دانشجويان کرد است که طی ماه‌های گذشته بازداشت شده است.
از اواخر شهريورماه سال جاری تاکنون شش عضو ديگر اين اتحاديه دانشجويی به نام‌های اسعد باقری، رحيم باجور، مهدی دعاگو، سوران دانشور، ميلاد و شيرزاد کريمی بازداشت شده‌اند.
از شهريور تاکنون شش عضو ديگر اين اتحاديه دانشجويی به نام‌های اسعد باقری، رحيم باجور، مهدی دعاگو، سوران دانشور، ميلاد و شيرزاد کريمی بازداشت و پنج تن از آنان آزاد شده‌اند
غير از اسعد باقری و آرمان زمانی بقيه اين فعالان دانشجويی با سپردن وثيقه از زندان آزاد شده‌اند.
سوران دانشور، دانشجوی رشته شهرسازی دانشگاه کردستان، ميلاد کريمی دانشجوی بيوشيمی دانشگاه آزاد سنندج و مهدی دعاگو دانشجوی رشته مديريت دانشگاه آزاد سنندج است.
سوران دانشور پيش از بازداشت از ادامه تحصيل در مقطع کار‌شناسی محروم شده بود.
آقای دانشور دبيری سابق کانون "هژان" دانشگاه کردستان و عضويت شورای سردبيری روزنامه دانشجويی توقيف‌شده "هژان" را در سوابق خود دارد.
آرمان زمانی، فارغ‌التحصيل رشته مهندسی برق دانشگاه کردستان و اسعد باقری، فارغ‌التحصيل رشته برق و دبير سابق انجمن اسلامی دانشگاه کردستان و دبير سابق اتحاديه دمکراتيک دانشجويان بوده است.
پيشتر اتحاديه دمکراتيک دانشجويان کرد با صدور اطلاعيه‌ای بازداشت اين فعالان دانشجويی را "نمونه ديگری از برخوردهای خشونت‌آميز با فعالان سياسی و مدنی کرد" خوانده بود.
اين اتحاديه دانشجويی در بيانيه خود آورده بود: "چنين سياست‌هايی در قبال تشکل‌های دانشجويی و از جمله اتحاديه که فعاليت‌های خود را از بدو تأسيس از سال ۱۳۸۴ تا به حال مبتنی بر عقلانيت، تساهل و به‌دور از خشونت، در چارچوب قانون اساسی و با حفظ استقلال خود تعريف و عملی کرده است، نشان‌دهنده سيستمی اقتدارطلب است که در پی ادغام تمامی انديشه‌ها، صدا‌ها، تنوعات زبانی و مذهبی در يک کل واحد می‌باشد و تحميل هزينه‌های سنگين بر جامعه طريقی برای دستيابی به چنين اهداف دست‌نيافتنی در کردستان است."
رادیو زمانه

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر