۱۳۹۲ فروردین ۲۰, سه‌شنبه

کشته‌شدن یک کاسبکار دیگر بدست نیروهای مرزی رژیم ایران بانه 09.04.2013

رژیم جمهوری اسلامی ایران در مرز بانه یک کاسبکار دیگر کُرد را به بهانه اقدام به «قاچاق کالا» کشت.
بنا به گزارش‌هایی که از منابع موثق کردستان بدستمان رسیده, رژیم ایران یک شهروند کرد دیگر به نام «هاشم کریم‌پور» را در مرز «سیران بند» شهر بانه به قتل رساند. گزارش‌ها حاکی از آن است که این واقعه در 8 آوریل روی داده است.
شایان ذکر است که سالهاست دهها کاسبکار کرد بخاطر تنگنای معیشتی ناچار می‌شوند در مرزهای شرق کردستان به تجارت کالا بپردازند, اما از سوی نیروهای رژیم ایران قتل‌عام می‌شوند. در سال 2012 دهها نفر از سوی رژیم ایران در مرز شرق ـ شمال و جنوب ـ شرق کردستان کشته شدند.


در سال 2011 دست‌کم 114 تن کشته شدند
در 9 ماه نخست سال 2011 بیش از 80 کاسبکار کرد در مناطق مرزی از سوی نظامیان رژیم ایران و ترکیه قتل‌عام شدند. همچنین 60 تن هم زخمی شدند. نظامیان ایران در عرض سه ماه آخر سال 2011 هم 28 شهروند مدنی را در مرزها قتل‌عام کردند.
در سال 2010 دست‌کم 68 تن بدون‌محاکمه قتل شدند
بنا به آماری که به دستمان رسیده و وجود دارد, در سال 2010 هم دست کم 68 کاسبکار کرد در مرزهای ایران و ترکیه کشته شدند, دهها تن زخمی و صدها رأس حیوان باری هم تلف شدند. به احتمال زیاد آمار واقعی بیش از این باشد. همچنین در اوایل سال 2011 دست‌کم 14 نفر در مرزها از سوی نظامیان ایران کشته‌شده‌اند. در سال 2009 هم شمار کاسبکاران کشته شده, دست‌کم 90 نفر می‌باشد. شایان ذکر است که کالاهایی که این کولبران کرد خریدو فروش می‌کنند, مواد مخدر نبوده است.
بهمن توتونچی:گوردستان عراق.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر