۱۳۹۲ فروردین ۲۴, شنبه

اعمال فشار بر زندانیان سیاسی کُرد در زندان ارومیه

در ادامه‌ ی فشار بر زندانیان کرد در زندان ارومیه‌ 3 زندانی از سوی حفاظت زندان احضار و یک زندانی دیگر نیز به‌ مدت یک هفته‌ در سلول انفرادی نگهداری شده است.
به گزارش کمپین بین المللی حقوق بشر در ایران، حفاظت اطلاعات زندان ارومیه طی هفته های گذشته چندین بار دو زندانی سیاسی کرد محکوم به اعدام به نامهای سیروان نژاوی و بهروز آلخانی را همراه با علی حسین اندی زندانی سیاسی از اهالی شمال کردستان که‌ به اتهام همکاری با حزب کارگران کردستان به 5 سال زندان محکوم شده را احضار کرده‌ اند.
مسئولین حفاظت اطلاعات زندان علت احضارها را انجام گفتگو و بحثهای سیاسی با دیگر زندانیان عنوان کرده‌ و این زندانیان را به‌ اجرای حکم اعدام و تبعید به‌ زندانهای دیگر تهدید کرده‌ اند.


از سوی دیگر به‌ گفته‌ همین منبع محمد امین عبدالهی دیگر زندانی سیاسی کُرد در زندان ارومیه‌ از روز شنبه دهم فروردین ماه به دلایل نامشخص به سلول انفرادی این زندان منتقل شده و پس از یک هفته بار دیگر به بند زندان بازگردانده شده است. این زندانی در این یک هفته‌ از حق داشتن تماس و ملاقات با خانواده ی خود محروم بوده است.
محمد امین عبدالهی اهل بوکان است که‌ از پاییز سال 84 در زندان بسر می برد. وی به اتهام محاربه به 15 سال حبس همراه با تبعید به زندان طبس محکوم شده است.
بهمن توتونچی:کوردستان عراق

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر