۱۳۹۲ فروردین ۷, چهارشنبه

کبودوند: توقف نقض حقوق‌بشر در ایران نیازمند اقدامات جدی‌تر است

آژانس کُردپا: رئیس سازمان دفاع از حقوق‌بشر کُردستان خواستار به کارگیری ساز و کارهای موثرتر بین‌المللی برای توقف نقض حقوق‌بشر در ایران شد.
محمدصدیق کبودوند طی نامه‌ای از زندان اوین تهران، گزارش اخیر احمد شهید درباره‌ی وضعیت حقوق‌بشر در ایران را از آن جهت که گستردگی و سیستماتیک بودن نقض حقوق بشر را مورد تایید قرار داده، حائز اهمیت دانسته است.
در بخش دیگری از این نامه که وب‌سایت سازمان دفاع از حقوق‌بشر کُردستان آن را منتشر کرده، آمده است: تعرض و تجاوز

به حقوق بنیادین و آزادی‌های اساسی ایران در دهه‌ها، سال‌ها، ماه‌ها و روزهای گذشته انکارناپذیر و غیرقابل توجیه است و از آنجا که روند تهدید نقض گسترده و یا سلب حقوق و آزادی‏های مردم تا به امروز متوقف نشده و یا حتی سیر نزولی به خود نگرفته است و از آنجا که هیچگونه تغییر و اصلاح قابل توجه در رفتار ناقضان حقوق‌بشر و تعاملی به احترام به حقوق وآزادی های اساسی مردم از سوی اربابان قدرت تاکنون نشان داده نشده است، بنابراین اقدامات جدی‌تر ضرورت می‌یابد.

کبودوند در ادامه می گوید: انتظار این است که مکانیزم بین‌المللی حقوق‌بشر  و وجدان بیدار جامعه‌ی جهانی افزون بر نظارت‌های گسترده‌تر بر وضعیت حقوق‌بشر به مثابه‌ی فرودستی اخلاقی و حقوقی و انسانی از سازو کارهای موثرتری جهت توقف روند نقض فاحش و سیستماتیک حقوق‌بشر در ایران کمک می‌گیرد.

٥ فروردین‌ماه ١٣٩٢
٢٤ مارس ٢٠١٣

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر