۱۳۹۲ فروردین ۱۲, دوشنبه

تداوم بلاتکیفی شیرکو معارفی زندانی سیاسی محکوم به اعدام

پرونده شیرکو معارفی زندانی سیاسی زندان کرد که به اعدام محکوم شده است، 
همچنان در کمیسیون عفو و بخشودگی سنندج بدون جواب مانده است و وی کماکان زیر حکم اعدام بسر می‌برد.

بنا به گزارش اعضای کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی ، با گذشت بیش از یک سال از توقف اجرای حکم اعدام شیرکو معارفی زندانی سیاسی محکوم به اعدام ، پرونده وی همچنان در کمیسیون عفو و بخشودگی سنندج بدون جواب مانده است و وی کماکان زیر حکم اعدام بسر می‌برد.

در این باره یکی از اعضای خانواده این زندانی سیاسی گفت که چند ماه قبل یکی از مسئولان پرونده شیرکو به ما گفت که حکم اعدام شیرکو تا مدتی دیگر به زندان تبدیل میشود و این حکم اعدامش لغو میشود. اما با گذشت مدتی طولانی از وعده های مسئولین تا کنون هیچ گونه خبری مبنی بر اینکه تغییری در پرونده وی حاصل شده ندیده ایم و متاسفانه وی کماکان حکم اعدام دارد و همانطور که میدانید حکم وی در دو سال گذشته در دادگاه عالی کشور تایید شده است و دادگاه تجدید نظر تا کنون هیچ گونه تصمیمی در مورد این پرونده نگرفته است.
شیرکو معارفی (زاده ۱۳۵۹ در بانه) زندانی سیاسی کرد محکوم به اعدام است.
شيرکوه معارفی در تاريخ ده آبانماه سال ۱۳۸۷ به اتهام همکاری با یکی از احزاب کُرد اپوزیسیون حکومت اسلامی ایران دستگیر و از آن زمان به بعد در بازداشت وزارت اطلاعات و زندان شهر سقز بود.
او توسط حکمی در دادگاه انقلاب اسلامی سقز به عنوان محارب شناخته و به اعدام محکوم شد.
پرونده وی پس از اعتراض به شعبه ۴ تجدید نظر استان ارسال و این شعبه حکم را عیناً تایید نمود. در مهر ماه ۸۸ نیز دیوان عالی کشور حکم اعدام را تایید کرده و از آن زمان شیرکوه معارفی در خطر اجرای حکم اعدام بسر می‌برد.
پرونده وی سپس با تقاضای عفو، به کمیسیون عفو بخشودگی استان ارسال می‌شود و این کمیسیون تا این لحظه از هرگونه پاسخی به خانواده معارفی امتناع کرده است.
شیرکوه معارفی در فروردین ماه سال جاری نیز یکبار در اعتراض به وضعیت نامعلوم و نامشخص خود در زندان دست به اعتصاب زده و این اقدام را طی نامه‌ای به دادستان و مسئولین زندان اعلام نمود.
خانواده شيرکوه معارفی با ارسال نامه‌ای سرگشاده به مجامع بين‌المللی و سازمان‌های حقوق بشری، از آنها برای لغو حکم اعدام فرزندشان کمک طلبیده‌اند.
سال گذشته سازمان عفو بین‌الملل نیز در بیانیه‌ای از مقام‌های ایرانی خواسته است جلوی حکم اعدام شیرکو معارفی و حبیب‌الله لطیفی، زندانی کرد دیگر را بگیرند.
کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی
‌ • نویسنده:کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر