۱۳۹۲ فروردین ۲۴, شنبه

استمرار نقض حقوق‌بشر " کرمانشاه، ارومیه و سنندج"

آژانس کُردپا: موج بازداشت، صدور حکم و فشار بر فعالان فرهنگی و زندانیان سیاسی و کارگری کُردستان ایران همچنان ادامه دارد.
به گزارش کمیته‌ی گزارشگران حقوق بشر، روز یکشنبه هیجدهم فروردین‌ماه یک وبلانگ‌نویس کرمانشاهی به نام "پوریا فرازمند" توسط مأموران امنیتی حکومت اسلامی ایران در مقابل درب دانشگاه رازی این شهر بازداشت شد.
"فرازمند" نویسنده‌ی وبلاگ آزادی برای همگان" و عضو هئیت تحریه‌ی نشریه‌ی دانشجویی توقیف شده‌ی "مُشت" می‌باشد.از محل نگهداری این فعال سایبری و اتهامات واردە بە وی اطلاع دقیقی در دست نیست.

11983.jpg
همچنین وب‌سایت اتحادیه‌ی آزاد کارگران ایران گزارش داد، شعبه‌ی یکم دادگاه انقلاب سنندج حکم 6 ماه حبس تعزیزی را برای "شریف ساعدپناه" و "مظفر صالح‌نیا" را به وکلای آنان ابلاغ نموده است.

افراد یاده شده از فعالان کارگری بودند که توسط نیروهای امنیتی حکومت اسلامی ایران در پانزدهم دی‌ماه سال 1390 بازداشت و سرانجام در روز پنجم اسفندماه سال گذشته به اتهام توهین به "نظام" به 6 ماه حبس تعزیزی محکوم گردیدند.

کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران طی گزارشی از ارمیه اعلام کرد: یک زندان سیاسی به نام "عادل جلالی" که در اعتراض به بلاتکلیفی خود در زندان ارومیه از روز 27 اسفندماه سال گذشته به مدت یازده روز اعتصاب کرده بود در پی قول مساعد مسئولین زندان مبنی بر رسیدگی به وضعیت وی در هشتم فروردین ماه به اعتصاب خود پایان داد.

این زندانی سیاسی در مهرماه سال 1390 در شهرستان ماکو در استان آذربایجان غربی به اتهام "اقدام علیه امنیت ملی و توهین به مقدسات" به 8 ماه حبس محکوم و سپس در مردادماه سال گذشته دادگاه انقلاب خوی وی را به همین اتهام به دو سال حبس محکوم کرد.

در همین رابطه طی هفته‌های گذشته حفاظت اطلاعات زندان ارومیه، زندانیان سیاسی این زندان نظیر " سیروان نژوای( محکوم به اعدام)، بهروز آلخانی(محکوم به اعدام) و علی حسین اندی( شهروند کُردستان ترکیه و محکوم به 5 سال حبس)" احضار و آنان را به اتهام "گفتگو و بحث‌های سیاسی با دیگر زندانیان" تهدید به اجرای حکم اعدام و تبعید به زندان‌های دیگر 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر